Şəxsi məlumatların emalına razılıq.
“Fərdi məlumatlar haqqında” 27 iyul 2006-cı il tarixli, 152-FZ nömrəli Federal Qanuna uyğun olaraq, mən (bundan sonra “Mövzu” adlandırılacaq) bununla belə, aşağıdakı hallarda sadalanan şəxsi məlumatlarımın emalına razılığımı verirəm. razılıq mütləqdir.
Razılıq "SIBREEZ TOURS" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə (ünvan: 123592, Moskva, Kulakova küç., bina 20, bina 1A, mərtəbə 4, otaq XVI, otaq № 7) verilir (bundan sonra " Operator”), habelə Razılığa Əlavədə (bundan sonra “Əlavə” adlandırılacaq) göstərilən təşkilatlar, Razılıqda nəzərdə tutulmuş məqsədlərə uyğun olaraq, subyektin şəxsi məlumatları ötürülə bilər. emal üçün (onların transsərhəd ötürülməsi daxil olmaqla). Ərizə Operatorun internet saytında https://seaya.az/ru ünvanında yerləşdirilib.
https://seaya.az/ru internet saytında yer alan məlumatların təqdim edilməsi və üçüncü şəxslərin (mehmanxanalar, otellər və s.) müvəqqəti yaşayış və yerləşmə üçün bron xidmətlərinin göstərilməsi, digər xidmətlərin göstərilməsinə uyğun olaraq razılıq subyekt tərəfindən verilir. Subyektin tələbi ilə rezervasiyaların dəyişdirilməsi, ləğvi və geri qaytarılması üçün qeydiyyat prosedurları üçün, habelə marketinq tədqiqatları və Xidmətin keyfiyyətinin və fəaliyyətinin yaxşılaşdırılması üçün statistik və tədqiqat məqsədləri üçün subyekt tərəfindən müəyyən edilmiş parametrlərdir.
Aşağıdakı şəxsi məlumatlara münasibətdə Subyekt tərəfindən razılıq verilir:
- soyad,
- adı,
- ev/mobil telefon,
- şəxsi e-poçt ünvanı,
- rezervasiya məlumatları,
- cookie faylları
Razılıq Subyekt tərəfindən aşağıdakı yollardan biri ilə aktiv yekun fəaliyyətlə təmin edilir:
− Operatorun saytında “Göndər”, “Davam et” və ya digər oxşar düyməni sıxmaq;
− Operatorun e-poçt ünvanına (poçt domeni: [email protected]) şəxsi məlumatlardan ibarət e-poçt göndərmək üçün düyməni sıxmaqla. Razılığın verilmə tarixi: müəyyən edilmiş yekun hərəkətlərin tamamlanma tarixi / Hər bir fərdi halda emal edilməli olan yuxarıda göstərilənlərdən subyektin şəxsi məlumatlarının həcmi və məzmunu Operator və Müraciətdə göstərilən şəxslər tərəfindən müəyyən edilir. Rusiya Federasiyasının mövcud qanunvericiliyinə uyğun olaraq, onların emalının məqsədi nəzərə alınmaqla və onların emal məqsədi ilə bağlı həddindən artıq ola bilməz.
Avtomatlaşdırma vasitələrindən istifadə etməklə və/və ya bu cür vasitələrdən istifadə etmədən fərdi məlumatlarla aşağıdakı hərəkətləri yerinə yetirməklə fərdi məlumatların emalına razılıq verilir: toplama, qeyd etmə, sistemləşdirmə, toplama, saxlama, aydınlaşdırma (yeniləmə, dəyişdirmə), çıxarma, istifadə , bloklama, silmə, məhv etmə, ötürmə (təmin etmə, giriş), o cümlədən İnternetdə açıq kommunikasiya kanalları vasitəsilə, o cümlədən transsərhəd ötürmə.
Şəxsi məlumatların transsərhəd ötürülməsi Şirkətin tərəfdaşlarına, yəni sifariş edilmiş xidmətləri birbaşa yerinə yetirən şəxslərə, yəni Otellərə, Əmlak Sahiblərinə həyata keçirilir. Bu halda, şəxsin konkret adı, o cümlədən onun haqqında məlumat Sifarişin həyata keçirilməsi zamanı Xidmətdə İstifadəçiyə açıqdır. Əlavə məlumatlar İstifadəçinin tələbi əsasında Şirkətin Dəstək Xidməti vasitəsilə təqdim edilə bilər.
Razılıq, Rusiya Federasiyasının qanunvericiliyi ilə başqa hal nəzərdə tutulmayıbsa, Sistemdə qeydiyyata alındığı andan və/və ya Subyektin Sistemdə fəaliyyətini təsdiq edən hərəkətə keçdiyi andan fərdi məlumatların emalı məqsədlərinə nail olunana qədər etibarlıdır. sonra baş verənlərdən asılı olaraq, subyekt tərəfindən operatora yazılı şəkildə fərdi məlumatlar götürülənə qədər, bundan sonra şəxsi məlumatlar məhv edilir.
Eyni zamanda, subyekt tam başa düşür ki, bu razılığın geri götürülməsi Rusiya Federasiyasının mövcud qanunvericiliyinə uyğun olaraq, razılığın məcburi olduğu hallarda fərdi məlumatların emalı məqsədlərinə nail olmağın mümkünsüzlüyü deməkdir.
Sənədin 2-ci hissəsinə uyğun olaraq. 27 iyul 2006-cı il tarixli 152-FZ nömrəli "Fərdi məlumatlar haqqında" Federal Qanunun 9-u, Subyekt bu razılığı geri götürdüyü təqdirdə, Operator və Əlavədə göstərilən şəxslər şəxsi məlumatların emalı olmadan davam etmək hüququna malikdirlər. Sənətin 1-ci hissəsinin 2-11-ci bəndlərində nəzərdə tutulmuş hallarda subyektin razılığı. Sənət 6, 2-ci hissə. Sənədin 10 və 2-ci hissəsi. sözügedən qanunun 11 bənd.
Şəxsi məlumatların emalına razılıq verən əlavə
Bu razılıqda göstərilən məqsədə uyğun olaraq Subyektin şəxsi məlumatlarının emalı həvalə edilə bilən bank, sığorta və digər təşkilatların siyahısı və məlumatları.
1. SEAYA MMC, AZ1097, Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, şəhər Nardaran qəsəbəsi, Nardaran - Lyaxış yolu, bina 32A, 300 metr sağ tərəfdə;

Согласие на обработку персональных данных.
В соответствии с Федеральным законом от 27.07.2006 № 152-ФЗ «О персональных данных» я (далее – «Субъект») настоящим даю свое согласие на обработку моих нижеуказанных персональных данных для случаев, когда получение такого согласия является обязательным.
Согласие дается Субъектом Обществу с ограниченной ответственностью «СИБРИЗ ТУРС» (адрес: 123592, г. Москва, ул. Кулакова, дом 20, строение 1А, этаж 4, помещение XVI, комната № 7) (далее – «Оператор»), а также указанным в Приложении (далее – «Приложение») к Согласию организациям, которым в соответствии с предусмотренными в Согласии целями могут передаваться (включая их трансграничную передачу) для обработки персональные данные Субъекта. Приложение опубликовано на сайте Оператора в сети Интернет по адресу: https://seaya.az/ru
Согласие дается Субъектом в целях предоставления содержащейся на сайте https://seaya.az/ru информации и бронирования услуг третьих лиц (отелей, гостиниц, и др.) по временному проживанию и размещению, иных услуг в соответствии с заданными Субъектом параметрами, по оформлению процедур изменения, отмены бронирований и возврату денежных средств по заявлению Субъекта, а также в статистических и исследовательских целях для маркетинговых исследований и улучшения качества обслуживания и работы Сервиса.
Согласие дается Субъектом в отношении следующих персональных данных:
– фамилия,
– имя,
– домашний/мобильный телефон,
– адрес личной электронной почты,
– информация о бронировании,
– файлы cookie.
Согласие предоставляется Субъектом посредством активного конклюдентного действия одним из следующих способов:
− нажатия кнопки «Отправить», «Продолжить» или иной аналогичной кнопки на Сайте Оператора;
− посредством нажатия на кнопку отправки электронного письма, содержащего Персональные данные, на адрес почты Оператора (почтовый домен: [email protected]). Дата предоставления Согласия: дата совершения указанных конклюдентных действий/ Объем и содержание персональных данных Субъекта из вышеперечисленных, подлежащих обработке в каждом отдельном случае, определяются Оператором и лицами, указанными в Приложении, с учетом цели их обработки в соответствии с действующим законодательством РФ и не могут быть избыточными по отношению к цели их обработки.
Согласие дано для обработки персональных данных путем совершения следующих действий с персональными данными с использованием средств автоматизации и/или без использования таких средств: сбор, запись, систематизация, накопление, хранение, уточнение (обновление, изменение), извлечение, использование, блокирование, удаление, уничтожение, передача (предоставление, доступ), в том числе по открытым каналам связи в сети Интернет, включая трансграничную передачу.
Трансграничная передача персональных данных осуществляется партнерам Компании, а именно лицам, непосредственно являющимися исполнителями заказанных услуг, то есть Отелям, Владельцам Недвижимости. При этом конкретное наименование лица, а также сведения о нём доступны Пользователю на Сервисе в момент оформления Бронирования. Дополнительные данные могут быть предоставлены по запросу Пользователя через Службу поддержки Компании.
Согласие действует до достижения целей обработки персональных данных, если иное не установлено законодательством Российской Федерации, с момента регистрации в Системе и/или с момента осуществления действия Субъекта, подтверждающего его активность в Системе, в зависимости от того, что произошло позже, до его отзыва Субъектом персональных данных путем письменного обращения к оператору, после чего персональные данные подлежат уничтожению.
При этом Субъект в полной мере осознает, что отзыв настоящего согласия означает невозможность достижения целей обработки персональных данных в случаях, когда наличие согласия является обязательным в соответствии с действующим законодательством РФ.
В соответствии с ч. 2 ст. 9 Федерального закона от 27.07.2006 №152-ФЗ «О персональных данных» в случае отзыва Субъектом настоящего согласия Оператор и лица, указанные в Приложении, вправе продолжить обработку персональных данных без согласия Субъекта в случаях, предусмотренных п. 2-11 ч.1 ст. 6, ч. 2 ст. 10 и ч. 2 ст. 11 указанного закона.
Приложение к согласию на обработку персональных данных
Перечень и информация о банковских, страховых, и иных организациях, которым в соответствии с указанной в настоящем согласии целью может быть поручена обработка персональных данных Субъекта.
1. ООО «SEAYA», AZ1097, город Баку, Сабунчинский район, поселок городского типа Нардаран, дорога Нардаран – Ляхиш, дом 32А, 300 метров справа;